• JESTEM SPRAWNY NA 6 - TERESZEWO

• 01.12.2023 Tereszewo

Mamy to znowu! SSP Tylice zajmuje miejsce w Wojewódzkim Turnieju "Jestem Sprawny na 6" im. Wacława Wasieli!

Skład złotego zespołu:

Justyna Truszczyńska, Kacper Ługowski (C), Lena Paplińska, Ksawery Kłosowski, Wiktoria Keńska, Wojciech Koc, Karina Troszczyńska, Piotr Grabowski, Anna Lubieniecka, Marcel Kośniowski

Wielkie brawa i gratulacje! Jesteście najlepsi!

• HERRBATKA DLA SENIORA

• Zerówkowicze odwiedzili dziś mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie. Podczas wizyty dzieci wystąpiły przed mieszkańcami ze swoim patriotycznym przedstawieniem oraz przekazały upominki z okazji Dnia seniora, które zebraliśmy w ramach akcji "Herbatka dla seniora na jesienne wieczory".

• GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

• 28.11.2023 Bratian

W dniu dzisiejszym po bardzo dobrej grze dziewczęta zajmują II, a chłopcy I miejsce w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Wyniki dziewcząt:

SSP Tylice - SP Radomno 3:2 (x2 Roksana, Wiktoria)

SSP Tylice - SP Jamielnik 1:0 (Wiktoria)

SSP Tylice - SP Bratian 1:0 (Wiktoria)

SSP Tylice - SP Gwiździny 0:2

Skład zespołu:

Wiktoria Truszczyńska (C), Anna Zielińska, Karolina Abram, Zuzanna Tarchanow, Roksana Malawko, Zuzanna Żurawska, Maja Bendyk, Laura Żurawska

----------------------------------------------

Wyniki chłopców:

SSP Tylice - SP Bratian 3:0 (Szymon, Michał, Miłosz)

SSP Tylice - SP Jamielnik 0:1

SSP Tylice - SP Gwiździny 1:0 (Szymon)

SSP Tylice - SP Skarlin 8:0 (x4 Patryk, Miłosz, Szymon, Brajan, Antek)

SSP Tylice - SP Radomno 4:0 (x2 Patryk, Michał, Miłosz)

Skład zespołu:

Miłosz Ługiewicz (C), Patryk Jagusz, Dominik Jagusz, Michał Karbowski, Antoni Makowski, Szymon Szyjka, Brajan Cabaj, Jacek Marszelewski

Gratulacje dla obu drużyn!

Chłopcy będę reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie na zawodach powiatowych!

• JESTEM SPRAWNY NA 6

• 24.11.2023 Radomno

Reprezentacja naszej szkoły  zajmuje 🥇 miejsce w Gminnym Turnieju klas l-lll "Jestem Sprawny na 6"  im. Wacława Wasieli 💪🔥

Skład naszej złotej drużyny: Kacper Ługowski (C), Lena Paplińska, Piotr Grabowski, Wiktoria Keńska, Ksawery Kłosowski, Anna Lubieniecka, Wojciech Koc, Karina Troszczyńska, Marcel Kośniowski, Justyna Truszczyńska

Wielkie brawa i gratulacje 👏 Widzimy się na kolejnym etapie zawodów 🔜🤞

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 21 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor żółty 💛- radosny, ciepły odcień, dzięki któremu wszyscy poczuliśmy się jakby w szkole zaświeciło słońce ☀️Na holu pojawiło się drzewo życzliwości, na które każdy mógł przypiąć liść z dobrym, miłym słowem dla innych. Można było też spotkać plakaty - zrywki "Weź to, czego potrzebujesz" z wypisanymi wartościami takimi jak: zrozumienie, szacunek, miłość, zdrowie, uśmiech.

• BOHATERON

• już po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterOn w Twojej Szkole". Do akcji, której celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i poznanie historii Polski XX wieku, przystąpiły wszystkie klasy i grupy przedszkolne w naszej szkole.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• Świętowaliśmy dziś Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz 64 rocznicę uchwalenia przez ONZ „Deklaracji Praw Dziecka” (20.11.1959). Z tej okazji uczniowie klasy I i II przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który mówił o prawach dziecka oraz o patronie naszej szkoły – Januszu Korczaku, dla którego dzieci i ich prawa były niezwykle ważne. W ramach akcji edukacyjnej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF Polska” wszyscy przyszli dziś do szkoły ubrani na niebiesko na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie brali także udział w różnych aktywnościach zorganizowanych w klasach – młodsze dzieci obejrzały bajki i kolorowały obrazki związane z prawami dziecka, natomiast starsi uczniowie zagrali w memory złożone z kart z zapisanymi prawami dziecka oraz rozwiązywali quizy w aplikacji Kahoot!, w których musieli wykazać się znajomością praw dziecka. Na szkolnym holu przygotowano również wystawkę książek o prawach dziecka oraz książek napisanych przez Janusza Korczaka oraz o Januszu Korczaku, które posiadamy w zbiorach naszej biblioteki.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W piątek uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Konkurs zorganizowany przez klasę VI i Panią Natalię Iwanowską miał na celu sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia i wyłonienie klasowych mistrzów w tej dziedzinie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VII, spośród których wyłoniono następujących mistrzów tabliczki mnożenia: kl. IV – Tymon Sargalski, kl. V – Fabian Lewandowski, kl. VI – Jacek Marszelewski, kl. VII Miłosz Ługiewicz. Gratulujemy!

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom za udział w akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.